Skoči na vsebino

Vandali poškodovali smerne table na Veliki Planini

Na poti iz Stahovice na Veliko planino, malo pod robom Male planine, smo presenečeni in osupli našli poškodovane smerne tablice. 
 
Skoraj nove smerne tablice, ki so ji markacisti Planinskega društva Domžale s prostovoljnim delom namestili ob planinski poti, so bile namenoma obrnjene v nasprotno smer ter nepopravljivo poškodovane.
 
V Planinskem društvu Domžale smo nad vandalizmom zelo razočarani. Naši prostovoljci svoj prosti čas namenjajo urejanju planinskih poti, vzgoji mladih generacij planincev, plezalcev in alpinistov, vzdrževanju planinskega doma na Mali planini,… 
Naši markacisti vzdržujejo kar 52 km planinskih poti, različnih zahtevnosti. Redno vzdrževanje poti in nakup novih smernih tabel za naše društvo predstavlja tudi velik letni finančni zalogaj.
Dan vsakega posameznika, tudi naših članov, ima 24 ur. Kljub rednim službam, boleznim naših bližnjih, vzgoji otrok in drugim vsakodnevim obveznostim, si številni naši člani vsak teden vzamejo čas za delo v društvu.
 
 
Zaradi naše požrtvovalnosti in srčnega dela zato še težje razumemo takšno uničenje ter sporočamo, da takšnih dogodkov ne bomo tolerirali! Vandalizem bo tudi uradno prijavljen Policiji.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja